Dingle, Terry Assistant Principal

Babb, Kim Fifth Grade Teacher
Bailey, Mary Kaye Reading Interventionist
Beach, Lisa Third Grade Teacher
Benton, Cari Resource Teacher
Booth, Jessica Physical Education Teacher
Bowden, Shanon Fourth Grade Teacher
Bowman, Louretha Second Grade Teacher
Carter, Cindy Fifth Grade Teacher
Copher, Magen Multi Grade
Dowd, Jody Second Grade Teacher
Frazier, Pamela Second Grade Teacher
Griffin, Allyson SPICE Teacher
Hilton, Amy Third Grade Teacher
Howell, Sandra Fifth Grade Teacher
Jackson, Robine Fifth Grade Teacher
Jarrett, Rebecca Second Grade
Jenkins, Kristin Fourth Grade Teacher
Jeter, Rhonda First Grade Teacher
Lee, Wendy Fifth Grade Teacher
Long, Kristie Reading Coach
Milford, Emily Music
Mixson, Marlynn Multi Grade
Norris, Patricia First Grade
Pellum, Audrey First Grade Teacher
Polk, Kathy Fourth Grade Teacher
Price, Debi Resource Teacher
Purvis, Elizabeth First Grade
Rentz, Taylor First Grade Teacher
Rhodes, Matt Physical Education Teacher
Richardson, Eve First Grade Teacher
Ritter, Melanie Fourth Grade Teacher
Rizer, Donna Third Grade Teacher
Saunders, Mary Math and ScienceTeacher
Shider, Brittany School Counselor
Smith, Margaret SPICE Teacher
Standiford, Allison Second Grade Teacher
Stanley, Ashley Fifth Grade Teacher
Strickland, Wendy Fourth Grade Teacher
Sudduth, Marie
Utsey, Lesley Fourth Grade Teacher
Warren, Crystal Second Grade Teacher
Williams, Merilyn Media Specialist

Barnes, Wendy Speech Therapist
Bjorkman, Kelly Occupational Therapist
Burttram, Jennings Speech
Carlton, Dottie Paraprofessional
DeSantiago, Concepcion ESOL Support
Doyle, Tiffany Paraprofessional
Drew, Tammie Bookkeeper/Secretary
Fitzwater, Megan Occupational Therapist
Fryar, Debbie Attendance Clerk/Secretary
Gibson, Patricia Interventionist
Gillison, Angie Nurse
Koger, Gwen Media Specialist Assistant
Lawton, Deborah Art - long term substitute
Long, Kristie Reading Coach
Martin, Daryl Support Staff
Sanders, Kay Interventionist
Shider, Brittany School Counselor
Simmons, Heather Paraprofessional
Simmons, LaDonia Paraprofessional
Spangler, Grace Computer Lab Instructor
Stieglitz, Robin Teacher Coach
Washington, Joetta Computer Lab Instructor
Willis, Kim School Receptionist

Aiken, Josh Custodian
Barnes, Paulette Food Service
Broughton, Hope Custodian
Cox, Marsha Food Service
Crosby, Gerald Custodian
Crosby, Patsy Lynn Food Service
Gant, Gloria Food Service
Gilbert, Barbara Custodian
Glaze, Elizabeth Head Custodian
Reeves, Faye Food Service
Rivers, Frances Food Service
Willis, Brenda Food Service